Wydarzenia

XXIV Gminna Biesiada Śpiewacza

  • 01-07-2019
Dnia 29 czerwca 2019r. w Olbrachtowie odbyła się XXIV Gminna Biesiada Śpiewacza. Jak co roku zjechały się wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, aby wspólnie spędzić czas i zaprezentować swój talent. Mieliśmy również okazję gościć zespół śpiewaczy „Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego, który przyjechał na zaproszenie Pań z KGW Olbrachtów, które w tym roku miały zaszczyt pełnić rolę gospodarzy tegorocznej biesiady.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Biesiada upłynęła pod hasłem „Hity na czasie”. Każdy zespół miał za zadanie przygotować piosenkę pod znaną i lubianą melodię z własnym tekstem. Przegląd nie miał charakteru konkursu naszym głównym celem było stworzenie okazji do wspólnego śpiewania. Po oficjalnym rozpoczęciu Gminnej Biesiady Śpiewaczej przez Wójta Gminy Żary Pana Leszka Mrożka, zespoły śpiewacze zaczęły występy.
W Biesiadowaniu wzięły udział: „Łazowianki” z Łaz, „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych, „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Wrzos” z Mirostowic Dolnych, „Karolinki” z Grabika, „Rodzina Muzykująca” z Łukaw, „Chabry” ze Złotnika, „Bieniowianki” z Bieniowa, „Jarzębina” z Sieniawy Żarskiej, „Szyszynianki” z Biedrzychowic Dolnych, „Czerwona Jarzębina” z Lubanic, „Mała Tęcza” z Olbrachtowa, „Złoty Kłos” z Marszowa.
Wszystkie zespoły biorące udział w biesiadzie otrzymały nagrody w wysokości 200 złoty, które w imieniu Wójta Gminy Żary wręczał Przewodniczący Rady Gminy Żary Pan Leszek Kasprów. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na zabawę taneczną.
Pragniemy również serdecznie podziękować za pomoc członkiniom KGW Olbrachtów, Zespołowi „Jutrzenka” z Olbrachtowa, Sołtysowi wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszeniu „Olbrachtów Razem” oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej Gminnej Biesiady Śpiewaczej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją