Wydarzenia

Program Ferie z ekonomią

  • 28-01-2020
W dniach 27- 31 stycznia grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Bieniowie z klas 7-8 weźmie udział w programie Ferie z ekonomią. SP Bieniów jest jedną z dwóch szkół w woj. lubuskim i 50 szkół w kraju, które zakwalifikowały się do programu.
Ferie z ekonomią to dodatkowe zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów osobistych, realizowane w trakcie jednego tygodnia ferii zimowych. Organizatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
W czasie zajęć uczniowie będą mieli możliwość zdobycia wiedzy ekonomicznej, w tym: w zakresie postaw przedsiębiorczych, bankowości (w tym produktów bankowych), sposobów planowania i zarządzania budżetem domowym oraz poznania zadań Narodowego Banku Polskiego i roli pieniądza w gospodarce narodowej. 
Uczniowie odwiedzą także lokalnego przedsiębiorcę. Będzie to firma Tempus Polska.  Jej przedstawiciele przedstawią historię firmy, proces produkcyjny i specyfikę działalności. W ostatnim dniu zajęć pojadą do Zielonej Góry z wizytą do oddziału wojewódzkiego Narodowego Banku Polskiego oraz poznają pracę banku komercyjnego PKO SA.
W II półroczu uczniowie przygotują model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej. Stworzą swoistą mapę biznesu  wymyślonego przez siebie. Pracować będą na funkcjonującym w świecie realnym modelu Canvas- narzędziu przydatnym do budowania modelu biznesowego. Praca ta zostanie oceniona przez ekspertów. Autorzy 5 najlepszych prac w Polsce zostaną zaproszeni do Warszawy na warsztaty.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją