Aktualności

Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2020

  • 13-02-2020
Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w tym roku odbyły się 11-12 lutego w świetlicy wiejskiej w Mirostowicach Dolnych. Konkurs był organizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. W eliminacjach wystartowało 68 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Ewa Kusion oraz Waldemar Dybalski przyznali tytuły laureatów oraz wyróżnienia.
 
Komisja oceniająca w grupie recytatorów z klas I-III wyłoniła następujących zwycięzców: Jakub Chaszczewski-SP w Olbrachtowie, Dawid Surwiło-SP w Mirostowicach Dolnych, Sebastian Drzymała-ZS w Grabiku, Jan Paliwoda-SP w Mirostowicach Dolnych. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Piotr Plichta-SP w Mirostowicach Dolnych, Alan Jasiński-SP w Olbrachtowie oraz Wiktoria Przybył-SP w Olbrachtowie. Tytuły laureatów w kategorii wiekowej IV-V zdobyli: Gabriela Lubańska-SP w Bieniowie, Zuzanna Wacowska-SP w Mirostowicach Dolnych, Natalia Wacowska-SP w Mirostowicach Dolnych, Bartosz Wojwod  ZS w Grabiku. Wyróżnienia w tej kategorii przypadło Hubertowi Winnickiemu-SP  w Bieniowie. W grupie recytatorów z klas VI-VIII wytypowano czworo laureatów: Michał Kuros-SP w Lubanicach, Zuzanna Golec GBP filia Złotnik, Aron Jemioła-SP w Lubanicach, Jonatan Kisielewicz-ZS w Grabiku, wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Maja Terlecka-SP w Olbrachtowie.
 
Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek podziękował członkom komisji oraz wszystkim recytatorom za udział w konkursie co świadczy o propagowaniu czystości języka polskiego, a udział w konkursie to nobilitacja dla każdego kto znalazł się w gronie uczestników. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do kolejnych przeżyć poetyckich za rok.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: konkurs recytatorski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją