Aktualności

W Urzędzie Gminy Żary działa już opłatomat

  • 17-04-2024
Dzięki zamontowanemu 16 kwietnia br. urządzeniu mieszkańcy gminy mogą bezgotówkowo dokonać wszystkich opłat lokalnych podatków oraz opłaty skarbowej. Opłatomat ustawiony jest na parterze budynku urzędu przy wejściu do Biura Podawczego oraz Kasy.
- Urządzenie jest łatwe w obsłudze – ma intuicyjne, dobrze opisane menu -podkreśla Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. - Jest to ukłon w stronę mieszkańców, ponieważ  dzięki opłatomatowi można regulować należności w godzinach pracy urzędu, tj. między 7.00 a 15.00., zaś tradycyjna kasa czynna jest od 7.30- 13.30. z 15- minutową przerwą. Gorąco zapraszam do korzystania z tego narzędzia, zaoszczędzimy czas i unikniemy kolejki.
 
Opłatomat obsługuje wyłącznie płatności kartą, a po każdej transakcji wydrukuje potwierdzenie zrealizowanej transakcji, które należy zachować jako dowód np. wniesienia opłaty skarbowej. Użytkownicy mogą korzystać zarówno z ekranu dotykowego, jak i zamontowanej klawiatury.
 
Ważne, aby przy regulowaniu opłat za wodę i dzierżawę przygotować sobie niezbędny do wpisania numer faktury, zaś przy opłacie podatków musimy „wklepać” numer decyzji.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1Galeria zdjęć: opłatomat 2

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją