Wydarzenia

Uczniowie wrócili do szkół!

  • 01-09-2022
Były uściski dłoni, radość i wzruszenie. Szkolny dzwonek przywitał dziś 1122 uczniów siedmiu szkół na terenie gminy  Żary. Wśród nich  jest 27 obywateli Ukrainy. Nowy rok szkolny to okazja do docenienia uczniów, którzy rozwijają swoje pasje i talenty, reprezentując gminę na konkursach i zawodach w całym kraju. 
Gospodarzem inauguracji nowego roku szkolnego była Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych. Jej nowa dyrektor Katarzyna Rafalik powitała wszystkich zaproszonych gości, ale przede wszystkim uczniów.  Zaraz po tym głos zabrał Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary
 
- Cieszę się, że wszyscy wróciliście po wakacjach cali i zdrowi. Życzę Wam, aby rok szkolny 2022/2023 był - przede wszystkim – bezpieczny, zdrowy i udany!  zwrócił się do szkolnych społeczności. - Aż miło słyszeć jak nasze szkoły ponownie wypełnił uczniowski gwar. By ten czas trwał jak najdłużej, w sposób szczególny zwróćmy uwagę na przestrzeganie obowiązujących w placówkach zasad i procedur bezpieczeństwa - podkreślił.
Ze szczególnymi życzeniami włodarz gminy zwrócił się do uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły. - Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie – powiedział.
W gronie dyrektorów powitał także pełniącą obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Lubanicach Katarzynę Dominiak.
Gminna Inauguracja Roku Szkolnego to dobra okazja na wyróżnienie osób, które ciężko pracowały oraz sposobność na doposażenie szkół w narzędzia, które ułatwią im wypracowanie kolejnych sukcesów. 
 
Stypendium Wójta Gminy Żary za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej, artystycznej i sportowej, za sukcesy wypracowane w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:
Bartosz Wojwod uczeń Zespołu Szkół w Grabiku (225 zł m/c), Maria Gosławska – uczennica Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie ( 175 zł m/c) oraz Milan Barszczyk – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku (75 zł m/c). Stypendia będą otrzymywać do czerwca 2023 r.
Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023 to też doskonały moment do wyróżnienia uczniów szkół ponadpodstawowych, a mieszkańców Gminy Żary, którzy z sukcesami rozwijają swoje pasje i talenty. Ich także Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary nagrodził jednorazowymi stypendiami. W stronę wyróżnionych skierował gratulacje, podziękował za godne reprezentowanie gminy i życzył dalszych sukcesów
Za osiągnięcia artystyczne w okresie od 01.07.2021 r. do 30.06.2022 r. nagrody (po 300 zł) otrzymały Natalia Piter i Vanessa Jurczak.                                                           
Za sukcesy sportowe w okresie od 01.07.2021 r. do 30.06.2022 r. wójt docenił stypendiami:
Antoniego Szymańskiego (1.200 zł), Wiktorię Guszpit (700 zł), Gracjana Jeduta (900 zł), Oskara Jeduta  (1.500 zł), Kacpra Nowakowskiego (600 zł), Kacpra Strzygockiego ( 300 zł)Bartłomieja Strzygockiego (600 zł), Izabelę Gronkowską (400 zł), Adriannę Wasilewską (1.000 zł), Krystiana Pecynę (500 zł), Kacpra Pecynę (900 zł) i Kingę Pecynę ( 1.500 zł).
Nagrodę za najlepsze w gminie wyniki egzaminu ósmoklasisty otrzymują: Szkoła Podstawowa w Bieniowie i Szkoła Podstawowa w Lubanicach. Obie placówki otrzymały talony w wysokości 1.200 zł.
Tradycyjnie już dyrektorzy wszystkich siedmiu gminnych szkół otrzymali z rąk wójt Leszka Mrożka talony (600 zł) na doposażenie szkół w narzędzia, czyli na zakup sprzętu sportowego lub mogą wyposażyć świetlice szkolne w różnego rodzaju gry edukacyjno – dydaktyczne.
 
Gratulujmy uczniom i niech nowy rok szkolny obfituje w sukcesy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43Galeria zdjęć: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 23

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją