Wydarzenia

Kolejny sukces Małej Tęczy na festiwalu Będzinie

  • 15-01-2024
Zespół Mała  Tęcza przywiózł  wyróżnienie z 30. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  w Będzinie. To już trzeci sukces  grupy w tym największym w Europie przeglądzie. Brawo!
- Sobotni (13.01.2024r.) występ w Będzinie to pokłosie eliminacji do festiwalu w Nowej Soli - mówi Krystyna Starosta, opiekunka zespołu.- Startujemy w nich od 20 lat, ale przez ostatnie trzy lata z rzędu plasujemy się wśród najlepszych w Polsce – podkreśla. Okazało się, że w 30- letniej tradycji festiwalu nie udało się to żadnej z grup folklorystycznych. A tych w każdej edycji finałowej jest kilkudziesięciu. W dodatku znów wracamy z wyróżnieniem, choć konkurowaliśmy z kapelami i znacznie bardziej doświadczonymi grupami.
W repertuarze Małej Tęczy znalazły się te popularne kolędy ale i inne nieco zapomniane. Dla małych artystów do wielki sukces, bo już sam fakt wejścia do finału festiwalu i występ podczas koncertu galowego jest wydarzeniem. O randze imprezy świadczy fakt, że na scenie występują tam najlepsi i soliści i zespoły i kapele z całego kraju i nie tylko.
Za występ zespołu trzymał kciuki Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary. – Jestem bardzo dumny i serdecznie gratuluję małym artystom, za tak piękne pielęgnowanie naszej rodzimej tradycji, zwłaszcza że to właśnie w naszej gminie wszystko się zaczęło. Dopiero potem dołączyły do grupy dzieci z Wymiarek i Przewozu.
Raz jeszcze gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją