Wydarzenia

Gminny Konkurs Geograficzny pt. "Cudze chwalicie swego nie znacie..."

  • 14-11-2019
13 listopada sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie zapełniła się uczestnikami oraz sympatykami Gminnego Konkursu Geograficznego pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Konkurs organizowany był po raz pierwszy, więc zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie, z ciekawością  w nim uczestniczyli. Szkoły reprezentowały zespoły 4-osobowe składające się z uczniów klas V – VIII.
Zmagania prowadzone były w 2 etapach. Pierwszy polegał na indywidualnym rozwiązaniu zadań testowych, drugi zaś był pracą w grupach w ramach 6 zadań. Po każdym zadaniu na tablicy uzupełniana była punktacja, co wśród uczestników wywoływało dość spore emocje. Rywalizacja była wyczuwalna do ostatniego zadania, a to dostarczyło kilka niespodzianek, ponieważ do zdobycia było aż 30 punktów, które zasadniczo mogły wpłynąć na ostateczną punktację. Tak też się stało. Do zadania 5 prowadziła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Złotniku, ale w ostatnim zadaniu nie zdobyła kompletu punktów i ostatecznie zajęła II miejsce ustępując zaledwie 4 punktami drużynie z Grabika.
Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki przy Zespole Szkół w Grabiku
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych 
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lubanicach
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Bieniowie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie
VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej.
Uczestnicy, którzy zajęli miejsca I – III otrzymali nagrody książkowe, a dla szkół wręczone zostały puchary, pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział.
Gratulacje dla pracowników szkoły, w tym najserdeczniejsze podziękowania dla pani Donaty Sobańskiej, pomysłodawczyni konkursu, za organizację i nadzór nad sprawnym przebiegiem imprezy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

49Galeria zdjęć: Gminny konkurs geograficzny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją