Zespoły Śpiewacze

Wesoła Gromada z Mirostiwic Górnych

  • 23-04-2018
w 1994 roku z pozornie niewinnego zaproszenia dla Koła Gospodyń Wiejskich z Mirostowic Górnych do wzięcia udziału w uroczystości 15-lecia „Słowianek” z Jankowej Żagańskiej narodził się „okolicznościowy chórek”. I jak to często bywa jednorazowa inicjatywa przerodziła się w trwałe działanie. Na przełomie października i listopada powstał zespół śpiewaczy „Wesoła Gromada”.
Debiut odbył się przed własną publicznością i zaproszonymi gośćmi zna jubileuszu 30-lecia KGW. Przez rok panie śpiewały a capella, a następnie nawiązały współpracę z Jerzym Drzewieckim. Kolejna lata to udział w przeglądach i festiwalach, z których przywoziły regularnie nagrody i wyróżnienia. W 1997 roku na Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Wolinie piosenka „Majteczki w kropeczki” w wykonaniu zespołu zrobiła prawdziwą furorę i stała się hitem w TVP Szczecin. „Wesoła Gromada” zdobyła wtedy aż trzy nagrody: Redakcji „Nasza Wieś”, Stowarzyszenia Przyjaciół Szczecina i nagrodę pieniężną od jury.
Od początku kierownikiem zespołu jest Danuta Pławińska, która jest autorką tekstów wielu śpiewanych przez zespół piosenek oraz laureatką wielu nagród.
Cały zespół Wesoła Gromada jest jednocześnie członkiniami KGW.
"Wesoła Gromada" od wielu również lat bierze udział i często jest nagradzana w Festiwalach "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie, "Pejzaż Muzyką Malowany" w Gościeszowicach,trzy razy panie koncertowały w Niemczech,ubarwiają swoimi występami imprezy i uroczystości gminne, powiatowe i wojewódzkie (np.dożynki).
Na terenie gminy Żary słyną również z corocznych przepięknych wińców dożynkowych nagradzanych  na etapie dożynek gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich.   
 
                       Kierownik zespołu - Danuta Pławińska- tel. 68 362-15-67
 
                    

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją