Zajęcia projektowe w Gimnazjum w Bieniowie
- 15-05-2018
- drukuj
26 kwietnia br. podczas pozalekcyjnych, dodatkowych zajęć projektowych uczniowie gimnazjum w Bieniowie w ramach:
- laboratorium fizycznego: wykonywali doświadczenia dotyczące m. in. przewodnictwa cieplnego, zamrażania wody, cieczy nienewtonowskiej;
- laboratorium językowego: zbierali najważniejsze informacje o krajach niemieckojęzycznych, które znalazły się później na plakatach;
- akademii przedsiębiorczości: przygotowywali się do założenia własnej firmy, próbowali stworzyć jej logo;
- laboratorium matematycznego: wykonywali bryły, zbierali i opracowywali dane statystyczne, które mogą się przydać podczas nauki matematyki oraz posługiwali się edytorem równań;
- warsztatów „Razem łatwiej”: przygotowywali scenki dramowe „Na bezludnej wyspie”, których celem było pokazanie jak ważna w codziennym życiu jest komunikacja z drugim człowiekiem.
Warsztaty chemiczne
- 15-05-2018
- drukuj
W dniu 7.03.2018r. w Zespole Szkół w Grabiku odbyły się warsztaty chemiczne prowadzone przez przedstawicieli Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Zajęcia były zorganizowane w ramach projektu unijnego pt. „Poprawa jakości kształcenia w Żarsko – Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”, w którym uczestniczą uczniowie gimnazjum z Grabika, Mirostowic Dolnych i Bieniowa. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem uczniowie poszczególnych szkół wykonywali samodzielnie doświadczenia w małej skali na podstawie przygotowanych kart pracy. Było przy tym wiele zabawy. W przerwie pomiędzy kolejnymi zajęciami prowadzący zorganizowali pokaz dla wszystkich uczestników, na którym pokazano dużo efektownych doświadczeń wywołujących zachwyt na twarzach widzów. Młodzież była zachwycona.
Wyjazd dydaktyczny
- 15-05-2018
- drukuj
W dniu 14.11.2017r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bieniowie, w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”, uczestniczyli w wyjeździe dydaktycznym do Zielonej Góry. W ten sposób realizowali zadanie Poznajemy świat- Edukacja i eksperymenty poza szkołą. Odwiedzili Park Naukowo- Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Centrum Nauki Keplera. Zobaczyli m. in. jak powstają wiatry, prądy morskie i jak rozkładają się ładunki elektryczne w kuli plazmowej. Na stanowiskach interaktywnych mogli wykonać różne doświadczenia z dziedziny fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi.
Kreatywny nauczyciel
- 14-05-2018
- drukuj
W dniach 17 i 18 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Bieniowie firma Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, prowadzących zajęcia w ramach projektu.
Rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego
- 14-05-2018
- drukuj
Informujemy, że zgodnie z podpisaną umową o dofinansowanie w dniu 01.12.2016r. Gmina Żary rozpoczęła realizację projektu partnerskiego pn.: „Poprawa jakości kształcenia w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”. W ramach projektu prowadzone są dodatkowe zajęcia dla uczniów gimnazjum. Celem projektu jest zniwelowanie dysproporcji i rozwinięcie uzdolnień edukacyjnych u uczniów gimnazjów w obszarze żarsko-żagańskim. Projektem zostanie objętych łącznie 800 gimnazjalistów z 10 szkół obu miast oraz gmin wiejskich Żary i Żagań. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z zakresu laboratorium chemicznego, fizycznego, matematycznego i językowego.
Wsparciem zostali objęci również nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia matematyczno-przyrodnicze. Celem szkolenia pt. „Kreatywny nauczyciel” było pogłębienie wiedzy, zwrócenie uwagi na efektowną stronę chemii, biologii, przyrody i przedmiotów pokrewnych oraz wykorzystanie metody eksperymentu w prowadzeniu zajęć
Dodatkowo w ramach projektu doposażone zostaną pracownie przyrodnicze oraz matematyczne tak, aby stworzyć w nich lepsze warunki do nauczania praktycznego i realizacji zajęć metodą eksperymentu. Uczniowie będą mogli też uczestniczyć w Gimnazjalnej Akademii Przedsiębiorczości, a najbardziej potrzebujący będą objęci wsparciem psychologiczno-pedagogicznym. Dodatkową atrakcją będzie wycieczka do Centrum Nauki Keplera połączona z wizytą w parku naukowo technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Projekt realizowany jest na zasadach Kontraktu Lubuskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
- e-usługi
- Turystyka
- › Organizacje
- › Oświata
- › Kultura
- › Współpraca zagraniczna
-
›
Projekty unijne i krajowe
- RPO Lubuskie 2020
-
PROW 2014-2020
- Zagospodarowanie terenów zielonych-Olbrachtów
- Zagospodarowanie terenów zielonych w Bieniowie
- Budowa placu zabaw w Sieniawie Żarskiej
- Budowa siłowni zewnętrznych w Gminie Żary
- Przebudowa sieci wodociągowej
- Przebudowa i rozbudowa SUW
- Budowa infrastruktury w m. Olbrachtów
- Uporządkowanie gosp. wodno-ściekowej w Gminie Żary
- Przebudowa dróg na terenie Gminy Żary
- Budowa infrastruktury w m. Mirostowice Dolne
- POIŚ 2007-2013
-
Interreg Polska- Saksonia 2014-2022
- „Gmina Żary i Gablenz zapraszają”
-
„Strażacy na Pograniczu Polsko-Saksońskim, to innowacyjny sprzęt ratowniczo – gaśniczy, rozwijająca się gospodarka, skuteczni wobec migracji ludności"
- Szkolenie pt., „Jakie występują zagrożenia dla Parku Mużakowskiego oraz wypracowanie koncepcji użycia służb ratowniczych z Polski i Niemiec”
- Kampania informacyjna dla dzieci pt. bezpieczne "Wakacje 2018"
- Pożar składowiska sortowni odpadów komunalnych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. Marszów
- Ćwiczenia w Domu Kultury. Symulowane zagrożenie chemiczne poprzez rozpylenie nieznanej substancji chemicznej, na skutek paniki wybuchu pożaru”
- Bezpieczne Ferie 2019
- Przygoda z Nysą...- etap V
- Interreg V A Brandenburgia-Polska 2014-2020
- PO Polska Cyfrowa 2014-2020
- Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych
- Program Rządowy "Aktywna tablica"
- Przedsięwzięcie MEN „Podróże z klasą”
- Sport
- Media Informacje