Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Pograli w tenisa

54 zawodników stanęło do rywalizacji w XI Memoriale im. Dariusza Biczyka w tenisie stołowym.
Turniej rozegrano w niedzielę, 19 marca w Olbrachtowie. Do zmagań przystąpiło 54  zawodników i zawodniczek  w trzech kategoriach. Zawodnicy przyjechali z: Oleśnicy, Zielonej Góry, Nowej Soli , Śliwnika, Jasionowa, Jerzmanowej, Lubska, Jasienia, Suchlebu, Borowe, Żar, Łęknicy, Żagania, Nowogrodu Bobrzańskiego, Podmokle, Mirostowic Dolnych  , Grabika , Krauschwitz , Ukrainy i  Olbrachtowa . Rozgrywki rozpoczęto o godzinie 10.00 a zakończono o 17.00.  Rozegrano 145 meczy.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
AMATORZY:                                                                                                                                                                                                                                                                                 
1.  Bigus Marcin-  Jasionów
2.     Łakota Łukasz – Borwe
3.     Fiturski Radosław- Śliwnik
4.     Duda Adam – Żary
5.     Bereźnicki Arkadiusz – Jasień
6.     Bartosz Grażyna – Mirostowice Górne
 
ZRZESZENI:
  1.      Kania Przemysław-  Podmokle
  2.      Szczepaniak Adrian – Oleśnica
  3.      Korkuś Krzysztof- Żary
  4.      Mikołajczuk Mateusz – Zary
  5.      Polanowska Ewa- Mirostowice Dolne
  6.      Kłudkowski Bartosz- Grabik
 
                       60+
      1. Iwuć Stefan- Łęknica
      2. Mikołajczuk Leszek- Żary
      3. Mohl Uli – Krauschwitz / Niemcy/
      4. Dziduszko Zbigniew- Żary
     5 Koszela Dariusz – Zary
     6. Mączkowski Roman – Nowogród BobrzańskI
     7. Droszczak Stanisław- Nowogród Bobrzański
     8. Mielczarek Ryszard- Mirostowice Dolne
 
W kategorii  60+ wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, a w grupie amatorów i zrzeszonych pierwsza szóstka. Dodatkowo, pucharami nagrodzono zdobywców pierwszych trzech miejsc.
Fundatorami nagród byli: LKS Błękitni Olbrachtów, Relpol Żary, Gmina Żary, Rodzina Dariusza Biczyka

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: TURNIEJ D BICZYKA

Finał WOŚP tuż tuż!

A w Gminie Żary zapraszamy  29.01. 2023 r. do Olbrachtowa na Turniej  Tenisa Stołowego na rzecz 31 Finału WOŚP  "Gramy bo lubimy!"
 
Startujemy o godz. 10.00  w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie.
 
Kategorie:
I- Kobiety - Open
II - Amatorzy
III- Mieszkańcy gminy wiejskiej Żary
IV- Zrzeszeni - Open od IV ligi
WPISOWE NA RZECZ WOŚP - minimum 20 zł
Kontakt: Dariusz Hawełka, tel. 609 056 312
Szczegóły znajdziecie na plakacie!

Tenisiści docenieni przez wójta

Bartosz Kłudkowski i Maciej Olbryś zdobyli IX miejsce w kraju w Mistrzostwach Polski w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Obaj są uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach i mieszkańcami Gminy Żary.
 Tegoroczny turniej odbywał się w czerwcu w Limanowej.
Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary docenił zaangażowanie zawodników i wręczył im bony podarunkowe o wartości 250 zł.  – Gratuluję, Za każdym sukcesem sportowym  stoją godziny treningów, wyrzeczenia- podkreślał. – Dlatego warto doceniać ludzi, którzy reprezentują naszą gminę na terenie kraju.
Słowa uznania należą się też ich trenerowi- Dariuszowi Koszeli. On także został obdarowany upominkiem.
 

75 lat "Mirostowiczanki"

Podsumowania, wspomnienia,  nagrody i gratulacje towarzyszyły  obchodom 75-lecie działalności klubu „Mirostowiczanka” Mirostowice Dolne.
22 października br. jubileusz świętowali w świetlicy klubu trenerzy, działacze, trampkarze, seniorzy i zaproszeni goście. Na uroczystości nie zabrakło Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary  oraz Roberta Skowrona, prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Goście przyjechali z odznaczeniami i prezentami. 75-lecie klubu było okazją do uhonorowania odznaczeniami najbardziej zasłużonych działaczy. Złotą odznakę  LZPN otrzymał Radomir Roztocki – prezes i trener klubu, Juliusz Olszewski i Zbigniew Witka.
Klub miewał lepsze i gorsze momenty, ale przetrwał i nadal znajdują się młodzi ludzie, którzy chcą grać w piłkę to cieszy najbardziej- podkreślał wójt Leszek Mrożek, życząc sukcesów klubowi.
Kulminacyjnym momentem był towarzyski mecz rozegrany pomiędzy drużyną Gazety Regionalnej i zespołem Rodziców i Przyjaciół Mirostowiczanki. Tu liczył się nie wynik a emocje i dobra zabawa. I tego nie zabrakło. Klubowi życzymy dalszych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31Galeria zdjęć: 75 lat Mirostowiczanki

65 urodziny „Błękitnych” Olbrachtów

Kameralnie, ale uroczyście świętowali w sobotę  27 sierpnia 2022 r. swój  jubileusz 65-lecia działalności zawodnicy, trenerzy i działacze „Błękitnych” Olbrachtów. Uroczystość była  dla wielu okazją do spotkania dawnych kolegów z boiska.
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Błękitni” Olbrachtów jest jednym z najdłużej działających wiejskich klubów sportowych w gminie, obecnie w klubie funkcjonują drużyny młodzieżowe Juniora, Juniora Młodszego, Trampkarza, Młodzika, Orlika i Żaka.
Nazwa drużyny bierze początek w 1957 roku i pochodzi od koloru pierwszego zakupionego kompletu strojów piłkarskich. Ligowe granie rozpoczęto od najniższej klasy rozgrywek i powoli drużyna pięła się w górę. Prezesem i trenerem był w tamtym czasie Krystian Hawełka.
On też, podczas sobotniego jubileuszu przypomniał zebranym epizody z historii tworzenia klubu.
 – Jego wartość to nie tylko kopanie piłki i sport ale i zaangażowanie młodych ludzi w pracę na rzecz lokalnej wspólnoty. Dzięki czynom społecznym udało się zrobić wiele rzeczy: m.in. ośrodek zdrowia,  dobudować kilka izb lekcyjnych  czy wodociąg dla wsi - przypomniał K. Hawełka.
Po Krystianie Hawełce klubowi prezesowali: Stanisław Szałęga, Eugeniusz Maj, Stanisław Kuszchals, Adam Duda, a obecnie Andrzej Grębowiec.
Największym osiągnięciem w historii Klubu był udział drużyny Błękitnych w finale wojewódzkim Pucharu Polski w roku 2000. Rozegrany w Krośnie Odrzańskim mecz z Pogonią Świebodzin zakończył się przegraną drużyny z Olbrachtowa 0:3. W lipcu 2003 roku zaczęto tworzyć w Klubie drużynę trampkarzy i już we wrześniu młodzi adepci piłki nożnej rozpoczęli rozgrywki w grupie II terenowej ligi trampkarzy starszych żarskiego podokręgu.
Klub doczekał się sporego obiektu sportowego, wykonano też nawierzchnię asfaltową na drodze dojazdowej do boiska. Aktualnie przebudowywana jest szatnia. Obecnie trenerami drużyn są Artur Pięta i Marcin Grześkowiak, zaś kierownikami: Leszek Stolka, Piotr Przerwa i Radosław Pogorzelec.
Jubileusz był okazją do wręczeni odznak, wyróżnień i podziękowań.
Anna Kochanowska, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Żary wręczyła podziękowania i gratulacje  oraz pamiątkowe statuetki w  imieniu Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary prezesowi klubu Andrzejowi Grębowcowi ale i zasłużonym dla klubu działaczom: Kazimierzowi Szramskiemu, Krystianowi Hawełce, Edwardowi Suchojadowi, Eugeniuszowi Majowi, Wernerowi Hass, Kazimierzowi Rybczyńskiemu, Markowi Strojnemu, Stanisławowi Kurzalsowi, Adamowi Dudzie, Józefowi Bożkowi i Zbigniewowi Sałandziakowi.
Klub otrzymał także talon na kwotę 2 tys. zł do wykorzystania na swoje potrzeby.
Podziękowania od Wójta dla nieżyjących już działaczy (Kazimierza Ślempa, Stanisława Szałęgi, Janusza Filipiuka, Mariana Grażewicza i Stanisława Kozińśkiego )za pracę na rzecz „Błękitnych” zostały umieszczone w kapsule czasu i zamurowane w tablicy upamiętniającej jubileusz klubu.
Srebrną odznakę honorowa Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Krystian Hawełka,
Złotą odznakę honorową Lubuskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Werner Hass, Andrzej Grębowiec, Józef Duziak, Eugeniusz Maj, Dariusz Hawełka, Zbigniew Szałęga, Józef Bożek, Kazimierz Szramski.
Srebrną odznakę honorową Lubuskiego Związku Piłki Nożnej nadano: Kazimierzowi Rybczyńskiemu, Edwardowi Suchojadowi, Marcinowi Gromanowskiemu, Janowi Grębowcowi, Grzegorzowi Hawełce, Zbigniewowi Sałandziakowi, Adamowi Dudzie, Piotrowi Przerwie i Leszkowi Stolce.
Brązową odznakę honorową Lubuskiego Związku Piłki Nożnej otrzymały: Kamila Przerwa, Lucyna Grębowiec i Beata Strojna.
Stanisław Kurzchals otrzymał Medal honorowy LZPN.
Uroczystość prowadził Radosław Pogorzelec – Wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i Członek Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego  PZPN.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

59Galeria zdjęć: Błękitni 65 lat

Zagrali o Puchar Wójta Gminy Żary

10 zespołów z gminy Żary zmierzyło się w sobotę, 25 czerwca, w Lubanicach w Turnieju Piłki Nożnej  o Puchar  Wójta Gminy Żary. Trudno powiedzieć co bardziej  podgrzewało atmosferę: żar z nieba czy emocje. 
Rozgrywki otworzył oficjalnie Leszek Mrożek, wójt Gminy Żary i do końca dopingował wszystkie drużyny. Zapytany komu kibicuje, odparł - „ zawsze swoim”.
Pierwszy półfinałowy mecz  LZS „Fax” Bieniów vs. KS „Sparta Grabik zakończył się remisem (1:1). O wygranej zespołu z Bieniowa rozstrzygnęły rzuty karne. W drugim meczu rozegranym pomiędzy piłkarzami „Zielonych” Drożków i „Mirostowiczanki” padł wynik 0:6 dla „Mirostowiczanki”. W rozgrywce o III miejsce turnieju lepszą drużyną okazał się zespół Zielonych Drożków.
 
Po emocjonującej walce na boisku, niesamowitej atmosferze, gorącym dopingu wiernych kibiców, hektorlitrach potu wylanego przez piłkarzy na boisku, ilość wygranych meczów i zdobytych punktów wyłoniła cztery najlepsze drużyny w klasyfikacji końcowej.
Nagrody wręczył Wójt Gminy Żary.
I miejsce i talon na 1500 zł otrzymała drużyna LZS „Fax” Bieniów, nagrodę  za II miejsce i talon wartości 1200 zł otrzymała LKS „Mirostowiczanka”, a nagrodę za III miejsce i talon o wysokości 900 zł  przypadł drużynie WKS „Zieloni” Drożków.  Na IV miejscu uplasował się KS „Sparta” Grabik z nagrodą 600 zł. Kolejne lokaty zajęli: LZS „Delta 1” Sieniawa Żarska, „Zieloni” Złotnik, LZS „Piast” Lubanice, WKS Łaz, „Zorza” Kadłubia i LZS „Delta” Sieniawa Żarska. One także nie odjechały z niczym. Za udział otrzymały talony na 350 zł.
Królem strzelców został Przemysław Stankiewicz – zawodnik LZS „Mirostowiczanka”,  a najlepszym bramkarzem- Przemysław Kowalczewski z „Fax” Bieniów.
Gratulujemy sportowego ducha walki i do zobaczenia za rok!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

112Galeria zdjęć: PUCHAR WÓJTA LUBANICE 22

Puchar Wójta Gminy Żary tuż tuż...

PRZEDSTAWIAMY KOLEJNOŚĆ MECZÓW PO LOSOWANIU GRUP PIŁKARSKICH TURNIEJU O „PUCHAR WÓJTA GMINY ŻARY 2022”
Szczegóły znajdziecie w załącznikach

Załączniki

Młodzicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Żary

W miniony piątek, 3 czerwca na Orliku w Mirostowicach Dolnych królowała piłka nożna. Rozegrano tam Turniej  Młodzików o Puchar Wójta Gminy Żary.
W zawodach wzięły udział cztery zespoły chłopców z roczników 2009 -2010, a mecze rozegrano w systemie "każdy z każdym".
Rywalizujące drużyny dostarczyły kibicom mnóstwo sportowych emocji, a zaangażowanie zawodników na boisku pokazało ich wielką pasję do piłki.
Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
I miejsce- Czarni Zagań 1957
II miejsce - Kisielin
III miejsce - Mirostowiczanka
IV miejsce - Zamet Przemków

Najlepszym Zawodnikiem został Bartek Wnęk z Żagania a  tytuł Najlepszego Bramkarza przypadł Oliwierowi Lisikowi z Przemkowa.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, poczęstunek i  sprzęt sportowy ufundowane przez Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary.
Zawodnikom gratulujemy zapału, sportowej walki i życzymy dalszych sukcesów i aby miłość do piłki nigdy w nich nie osłabła.
Organizatorzy turnieju: Radomir Roztocki oraz Jarosław Rusak dziękują za wsparcie Gminy Żary w ale i rodzicom młodzików za pomoc w organizacji turnieju i pyszne ciasta.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Turniej Młodzików 22

Puchar Wójta Gminy Żary oraz 70 lecie LZS Delta Sieniawa Żarska

W sobotę 16 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Sieniawie Żarskiej odbył się Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Żary”.  Na sportowców oprócz tytułów i upragnionego pucharu czekały nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Żary  Leszka Mrożka. W turnieju rywalizowało 10 drużyn  z terenu gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B, mecze były rozgrywane na dwóch boiskach równocześnie.
 
Po meczach eliminacyjnych zostały rozegrane półfinały. Z Grupy A weszły drużyny Fax Bieniów oraz Sparta Grabik,  z grupy B Błękitni Olbrachtów  i Delta Sieniawa Żarska I
W meczu półfinałowym FAX Bieniów pokonał Błękitnych Olbrachtów 7:2 natomiast Sparta Grabik pokonała Sieniawę Żarską I 2:1
W meczu o III miejsce Delta Sieniawa Żarska I pokonała Błękitnych Olbrachtów 10:1, remisem zakończył się mecz o I miejsce rozegrany pomiędzy Faxem Bieniów, a Spartą Grabik, rzuty karne wyłoniły zwycięzcę Turnieju
Nagrody wręczył  Wójt Gminy Żary ,  I miejsce zajęła Sparta Grabik i  otrzymała talon w wysokości 1000 zł, Nagrodę za II miejsce oraz talon w wysokości 750 zł otrzymał Fax Bieniów, Talon na 500 zł otrzymała Delta Sieniawa Żarska I za zajęcie III miejsca w rozgrywkach. Za zajęcie IV miejsca Błękitni Olbrachtów otrzymali talon w wysokości 300 zł. Dodatkowo każda drużyna, która brała udział  w Turnieju otrzymała od Wójta Gminy Żary talony w wysokości 200 zł.
Dalsze miejsca zostały rozstrzygnięte rzutami karnymi. I tak:
V miejsce – WKS Łaz
VI miejsce- Delta Sieniawa Żarska II
VII miejsce – Mirostowice Górne
VIII miejsce – Zieloni Drożków
IX miejsce – Zorza Kadłubia I
X miejsce – Zorza Kadłubia II
Wybrany został również król strzelców, którym został Kamil Rowiński zawodnik Fax Bieniów
z wynikiem 14 goli, natomiast najlepszym bramkarzem został zawodnik Sparty Grabik Tomasz Flaga.
 
Przy okazji rozgrywek w Piłkę nożną mieliśmy okazję świętować jubileusz 70-lecia powstania Ludowego Zespołu Sportowego „Delta” z Sieniawy Żarskiej, prezes Łukasz Pokrywiecki wraz ze skarbnikiem  klubu Andrzejem Czerniec  przywitali zaproszonych gości. Została przypomniana historia klubu oraz wręczone podziękowania dla osób, które wspomagały działalność klubu między innymi Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek oraz Sekretarz Gminy Radosław Pogorzelec zostali oficjalnie udekorowani klubowymi szalikami.
Wójt Gminy Żary zabierając głos wyraził swoje uznanie dla działalności klubu, podziękował zarządowi, zawodnikom oraz wszystkim działaczom za pracę i poświęcenie, wręczając prezenty w postaci statuetek. Statuetki  otrzymali: Michał Morżak, Łukasz Pokrywiecki, Andrzej Czerniec, Ryszard Mrzygłocki, Ryszard Majda, Marek Fabiszewski, Krzysztof Baworowski, Waldemar Perski, Jacek Bugaj, Artur Michalski.
Na murawie mieliśmy również okazję zobaczyć najmłodszych zawodników z grupy Żaków oraz Orlików, którzy rozegrali między sobą dobre i emocjonujące mecze w których główną ideą była zabawa, a nie zwycięstwo. I tak:
Grupa Żak
1 miejsce- Budowlani Lubsko,
2 miejsce – Błękitni Olbrachtów,
3 miejsce – Sparta Grabik,
4 miejsce – Delta Sieniawa Żarska.                                                                                                                                                    
 
Grupa Orlik
1 miejsce  - Traper Chichy,
2 miejsce – Sparta Grabik,
3 miejsce – Błękitni Olbrachtów,
3 miejsce – Delta Sieniawa Żarska.
                                                                                                                                                                                                                                                                
Chcielibyśmy tutaj również złożyć gorące podziękowania dla LZS Delta z Sieniawy Żarskiej, który włożył dużo pracy   w przygotowanie obiektu oraz z  okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia klubu życzyć wielu sukcesów  w życiu zawodowym jak i prywatnym oraz niekończącej się pasji do dalszego promowania piłki nożnej.

70 lecie FAX Bieniów

W załączeniu galeria z obchodów 70 lecia LZS FAX Bieniów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40Galeria zdjęć: 70 lecie FAX Bieniów

1 2 3 4 5
Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej