Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Przygoda z Nysą...- etap V

„Przygoda z Nysą” w filmie promującym programy Interreg

Zapraszamy do obejrzenia premiery filmu o współpracy ponad granicami w ramach programu Interreg. Wśród nich znalazła się „Przygoda z Nysą”.
 
Interreg od 30 lat w Europie, a od 16 lat w Polsce z powodzeniem wspiera współpracę między ludźmi ponad granicami. Programy Interreg ułatwiają wspólne rozwiązywanie problemów i wymianę wiedzy. Dzięki nim budujemy sąsiedzkie relacje i uczymy się współpracować w międzynarodowym partnerstwie. Podejmując wspólne wyzwania z zagranicznymi partnerami możemy wspólnie i skutecznie pokonywać istniejące bariery.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu o pięciu wybranych projektach z programów Interreg z udziałem podmiotów z Polski. Pokazujemy w nim prawdziwe i pełne pasji historie osób, które bezpośrednio korzystają z efektów projektów lub uczestniczyły w ich realizacji. Film to tylko niewielki fragment tego, co polscy beneficjenci zyskali dzięki aktywnemu udziałowi w programach Interreg. Wśród 5 pokazywanych projektów jest "Przygoda z Nysą".
 
 
Film (w wersji ok. 4 min. oraz ok. 1 min.) można obejrzeć na stronach:
oraz na You Tube Funduszy Europejskich (tytuł filmu – „Interreg 30 lat razem”):

Wybudowana infrastruktura rekreacyjno - turystyczna w ramach projektu "Przygoda z Nysą...etap V"

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: przygoda z nysą

Rozpoczęliśmy realizację projektu

Gmina Żary realizuje projekt pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko niemieckiego – Etap V”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020. W projekcie uczestniczy 10 partnerów - Powiat Görlitz, Senckenberg Museum für Naturkunde Görlitz, Stadt Görlitz - Görlitzer Sammungen für Geschichte und Kultur, Gmina miejska Zgorzelec, Powiat Żarski, Gmina Pieńsk, Nadleśnictwo Lipinki, Gmina Żary oraz Gmina Zgorzelec, będąca liderem projektu. Na terenie Gminy Żary w miejscowości Łaz i Mirostowice Dolne, przy akwenach wodnych powstanie nowa infrastruktura rekreacyjna w postaci wiat turystycznych, ławostołów, tablic edukacyjnych, koszy na śmieci i stojaków na rowery.
Celem projektu jest poprawa atrakcyjności turystycznej pogranicza polsko-niemieckiego oraz zwiększenie dostępu do jego atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Realizacja projektu stanowi kontynuację poprzednich czterech etapów „Przygody z Nysą…”
Okres realizacji projektu: od 01.01.2019r. do 30.11.2020r.
 
 
           
Baner: Dodatek węglowyBaner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacje
Baner: info_z_gminy_zaryBaner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrze
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej