• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

"Fax" Bieniów

Pierwszy klub sportowy w Bieniowie powstał w 1948 roku. Początkowo boisko piłkarskie znajdowało się w lesie na terenie górnego Bieniowa, później kilka razy zmieniało lokalizację. Teren obecnego boiska został przekazany Klubowi przez Urząd Gminy. Piłkarze kompletowali sprzęt sportowy w różny sposób. Ciekawostkę stanowi, że pierwszą piłkę kupiono w ramach handlu wymiennego. Żyd, właściciel sklepu, sprzedał ją za trzy kury z bieniowskich kurników, kolejną nabyto za 100 kilogramów rabarbaru. W latach pięćdziesiątych było jeszcze mało zarejestrowanych drużyn piłkarskich, na mecze nawet do miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, piłkarze jeździli rowerami. Meczy było mało, dlatego często rozgrywano towarzyskie spotkania z drużynami sąsiednich wsi lub po prostu pomiędzy mieszkańcami Bieniowa. Pierwszym prezesem Klubu był Józef Zaleszczak, w latach 1948-1956. Po nim funkcję pełnili kolejno: Edmund Tabaczyński (1957-64), Stanisław Kozaczyński (1968-72), Zbigniew Kowalczewski (1972-82), Wiesław Zaleszczak (1982-84), Józef Jeremicz (1984-1985), Lech Bożek (1985-87), Jacek Kaźmierczak pełni funkcję od 1987 roku. W swojej sportowej historii drużyna piłkarska z Bieniowa brała udział w rozgrywkach piłkarskich od klasy D do A. Obecnie zespół występuje w rozgrywkach grupy I klasy B żarskiego podokręgu. Na swojej sportowej drodze drużyna spotykała się także z wyżej notowanymi rywalami. Były to m.in. mecze z Budowlanymi Lubsko (Puchar Polski), Promieniem Żary (Spartakiada Ziemi Żarskiej), Zastalem Zielona Góra czy sparingi z Fadomem Nowogród Bobrzański, Błękitnymi Krzystkowice i Zielonymi Bogaczów. Bardzo często bieniowscy sportowcy lokowali się w ścisłej czołówce rozgrywek na szczeblu gminnym. W roku 1978 podczas Gminnego Turnieju Ludowych Zespołów Sportowych zajęli III miejsce w piłce nożnej i III miejsce w piłce siatkowej mężczyzn.
 
Kontakt:
Prezes: Jacek Kaźmierczak – tel. 600 548 442,  dom. (68) 363 02 42
 
 

" Zieloni" Złotnik

Ludowy Zespół Sportowy „Zieloni” Złotnik uczestniczy w rozgrywkach Klasy „B” prowadzonych przez Lubuski Związek Piłki Nożnej / Podokręg Żary. Działalność klubu piłkarskiego w Złotniku reaktywowana została 11.08.2008r. podczas Walnego Zebrania Dnia 20.01.2010r. W aktualnie trwającym sezonie 2011/2012 zespół plasuje się na 13. miejscu w tabeli liczącej 14 drużyn, mając w swoim dorobku skromną ilość sześciu punktów. W przerwie zimowej, dzięki uprzejmości Urzędu Gminy i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Złotniku, zawodnicy trenują 2 razy w tygodniu na Sali gimnastycznej SP Złotnik. Zajęcia odbywają się w środy i piątki w godzinach 17-19. Stanowisko kierownika drużyny piastuje prezes Marek Janikowski, który jest również kapitanem zespołu. Nieoficjalnie w prowadzeniu klubu pomaga Daniel Kuczak, założyciel i były piłkarz Zielonych Złotnik.
Skład Zarządu „Zielonych” Złotnik:
Marek Janikowski – Prezes tel. 880 244 252   
Stanisław Zielonka – Wiceprezes
Patryk Ostrowski – Sekretarz
Kamil Żak – Skarbnik
Mirosław Budasz – Członek
 

" Huragan" Lubomyśl

Początków działalności drużyny piłkarskiej w Lubomyślu należy szukać w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Wtedy to zorganizowano drużynę, która pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Lubomyśl, członek Zrzeszenia LZS-ów, rozpoczęła swoje występy w ligowych rozgrywkach ówczesnej klasy D. Człowiekiem, który podjął się trudu organizacji drużyny i został pierwszym prezesem klubu sportowego był Janusz Floryjańczyk. Trzon drużyny stanowili zawsze miejscowi gracze, a dziś to ich synowie decydują o sile drużyny. W sezonie 1978-79 LZS Lubomyśl zaliczony został do najlepiej pracujących klubów żarskiej delegatury OZPN. Z okazji obchodów Święta Pracy w 1983 roku, podczas festynu sportowo-rekreacyjnego w Lubanicach o Puchar Naczelnika Gminy Żary, zwycięzcą turnieju piłkarskiego został LZS Lubomyśl. Sportowcy z tej miejscowości zdobyli także pierwsze miejsce w turnieju siatkarskim. Po awansie z klasy D, drużyna przez większy okres swojej działalności występowała w rozgrywkach o mistrzostwo klasy C. Po reorganizacji rozgrywek w drugiej połowie lat 80-tych sportowcy zmagają się w klasie B. Nazwę Huragan przyjęto w połowie lat 80-tych i pod tym szyldem drużyna występuje obecnie. W 1999 roku prezesem Klubu został Grzegorz Perucki, a obowiązki wiceprezesa przyjął Marcin Kuros. Drużyna Huraganu wielokrotnie brała udział w rozgrywkach finałowych o Pucha Wójta Gminy Żary, a w roku 2000 udało jej się zdobyć to cenne trofeum. Najlepszym sezonem w ostatnich latach był sezon 2000/2001, w którym drużyna po rewelacyjnej grze „otarła się” o baraże o awans do klasy A.
 
Kontakt
Prezes, Marcin Kuros – tel. (68) 374 14 60

"Piast" Lubanice

Ludowy Zespół Sportowy powstał w Lubaniach w 1948 roku. Drużyna piłki nożnej rozgrywała mecze na poniemieckim boisku pod Łukawami. Pod koniec lat 60-tych zaczęto budowę obiektu sportowego na terenie Lubanic. Nowe boisko z biegiem czasu wzbogaciło się o bieżnię i szatnię sportową. W ciągu swojej działalności drużyna piłkarska rozgrywała mecze w klasach od A do C. Po zakończeniu sezonu 1990-1991 klub na sześć lat przerwał swoją działalność. Reaktywowano go na zebraniu 26 maja 1997 roku. Drużyna, pod wodzą trenera Artura Pięty, przystąpiła do rozgrywek klasy C. Jednocześnie ruszyły prace na boisku wiejskim. Do szatni została doprowadzona woda, jest przenośna toaleta. Doprowadzono także energię elektryczną.

Kontakt
Prezes, Stanisław Sadowy – tel. (68) 362 08 78
1 2
Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zaryBaner: SIP GISON
Baner: e-mapaBaner: Powszechny_Spis_Rolny_2020Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacja
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb