Startujemy z XIV Gminnym Konkursem Bożonarodzeniowym

Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary zaprasza mieszkańców gminy  do udziału w XIV Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym.
Jego celem jest nie tylko pielęgnowanie tradycji,ale także rozwijanie kreatywności czy wyobraźni. Co najważniejsze –  łączenie pokoleń ( dzieci, rodziców i dziadków) we wspólnym tworzeniu ozdób świątecznych.
Regulamin konkursu znajdziecie  w załączniku.

Organizacje pozarządowe przeszkolone

28 października br. w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Żary.
Uczestnicy zapoznali się z formami pozyskiwania środków na działalność organizacji, budowania trwałego zespołu w organizacji oraz pozyskiwaniem wolontariuszy w organizacji. Spotkanie prowadziła Fundacja Sapere Aude. Konwent był okazją do dyskusjii wymiany doświadczeń.

4Galeria zdjęć: szkolenie org pozarz

Obwieszczenie Wojewody Lubuskiego

Szkolenie dla organizacji

Wójt Gminy Żary zaprasza na "Konwent organizacji pozarządowych" działających na terenie Gminy Żary, który odbędzie się, 28 października 2023r. w godz. 11.00 -15.00 w świetlicy wiejskiej w Lubomyślu. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu w terminie do 23 października 2023r. na adres: e-mail  lub e-mail  lub pod nr tel. 68 470 73 29.

Remont przejazdu kolejowego na linii 370 w Żarach na ul. Wieniawskiego

Informujemy, że w związku z remontem przejazdu kolejowego na linii 370 w km 51,396 w Żarach na ul. Wieniawskiego, od 24 października 2023 r. nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego na okres ok. 3 tygodni. Objazd nie został wytyczony ze względu na znikomy ruch pojazdów. Wykonawca robót zapewni przejście dla pieszych.

Szanowni Mieszkańcy,
Stowarzyszenie CIVIS SUM na zlecenie Powiatu Żarskiego prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej  i mediacji dla mieszkańców powiatu żarskiego
W ramach tego zadania Stowarzyszenie prowadzi również działania z zakresu edukacji prawnej.
Darmowe porady prawne na terenie powiatu żarskiego.
W załączeniu artykuł na temat uprawnień policji.

Ważne Ogłoszenie dla Mieszkańców Mirostowic Górnych

Informujemy odbiorców wody wsi Mirostowice Górne, że badania wody z wodociągu Mirostowice Górne wykazały przydatność wody do spożycia.

Zakończył się Tydzień Seniora w Gminie Żary!

W poniedziałek 9 października 2023r. uroczystym wręczeniem klucza seniorom przez Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka w Mirostowicach Górnych, rozpoczęliśmy hucznie Tydzień Seniora. Po raz pierwszy w naszej gminie był obchodzony tak uroczyście w dwóch miejscowościach: w Bieniowie oraz w Mirostowicach Górnych. Dla naszych seniorów zostały przygotowane liczne atrakcje. Codziennie czekały na nich zajęcia: pogadanki z psychologiem, policjantem czy strażakiem. Podczas rozmów seniorzy dowiedzieli się jak zachować się w obliczu zagrożenia pożarem, jak nie dać się oszukać,  czy też w jaki sposób budować relacje rodzinne i o tym jak ważne jest dobre słowo. W wesołe nastroje wprowadził ich Teatr „Tak czy Siak” spektaklem komediowym pt. "Rodryg postrach Paryża". Największym zainteresowaniem okazały się zajęcia pod hasłem „Modny Senior", podczas których stylistki mody wydobyły piękno z każdej seniorki. Wszyscy zainteresowani mieli również możliwość zbadania słuchu przez wykwalifikowany personel. Na zakończenie w podziękowaniu za tak duże zainteresowanie Tygodniem Seniora, Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Paweł Graf przygotowali dla seniorów słodką niespodziankę.

33Galeria zdjęć: Tydzień Seniora 2023

Ogłoszenie w sprawie konkursu: „Zaprojektuj logo zespołu interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy domowej w Gminie Żary”
Zasady i regulamin konkursu znajdziesz w załączniku

Bonus Frekwencyjny dla gmin do 20 tys. mieszkańców

Szanowni Państwo,wybory to fundamentalne narzędzia demokracji,umożliwiające mieszkańcom naszego kraju wyrażanie swojego głosu
oraz spełnienie obowiązku obywatelskiego.
Gmina, w której frekwencja wyborcza przekroczy 60 proc. otrzyma 250 tys. zł  wsparcia na Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły ludowe i orkiestry dęte oraz 250 tys. zł,na lokalne kluby sportowe, 1 mln zł na remizę za największą w powiecie frekwencję w wyborach oraz 1 mln zł z budżetu obywatelskiego na dowolny cel dla gminy z największą w powiecie frekwencję w wyborach.
Zachęcamy do pójścia do urn.