Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Wiosenny lifting naszych świetlic

Malowanie, wymiana sprzętów, instalacji grzewczych, nowe ogrodzenia  i świeżutkie nasadzenia - to tylko niektóre z masy inwestycji właśnie realizowanych w świetlicach na terenie Gminy Żary.
Listę otwiera remont świetlicy w Sieniawie Żarskiej, gdzie ekipa remontowa odświeża ściany. W budynku zdemontowano  starą nagrzewnicę. W zeszłym roku nieopodal sali utwardzono też plac, wykorzystywany dziś jako parking, którego ze względu na lokalizację świetlicy, bardzo brakowało.
Termin zakończenia prac  wyznaczono na koniec maja.
 
W czerwcu w Kadłubii rozpocznie się malowanie ścian w wiejskiej świetlicy. W budynku  wymieniono już komin, a do kuchni zakupiono nową pięciopalnikową kuchenkę gazową. 
 
Na boisku w Łazie robotnicy wymienili również fragment zniszczonego polbruku pod wiatą rekreacyjną.
 
Ale na tym nie koniec, bo sporo dzieje się też na terenie Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu. Zamontowano tam monitoring, zakończono też budowę ogrodzenia obiektu, a teren wokół ozdobiły nowe nasadzenia.- W sadzenie krzewów i drzewek zaangażowało się kilkunastu mieszkańców wsi- mówi Genowefa Jurec, sołtys Lubomyśla. - Cieszę się, że zawsze mogę na nich liczyć.
 
- Realizowane remonty i zakupy finansowane są z własnego budżetu gminy, ale sporą część stanowi też  Fundusz Sołecki - mówi Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.-  Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania mieszkańców poszczególnych miejscowości i serdecznie za nie dziękuję.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: świetlice remonty

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej