• Wersja językowa:
  • EN
  • DE

Wydarzenia

25-lecie Zespołu Śpiewaczego "Wesoła Gromada" oraz 55-lecie Koła Gospodyń Wiejskich - Fotorelacja

43Galeria zdjęć: Wesola Gromada

Jedyna taka zbiórka na zachodzie Polski!

To już osiem lat, od kiedy po raz pierwszy na Ziemi Lubuskiej rozpoczęliśmy prowadzenie akcji „Światełko Pamięci”, polegającej na zbiórce zniczy i świec, które 1 listopada zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie: Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Obrońców Lwowa zwanym Cmentarzem Orląt oraz Cmentarzu Janowskim. Akcja ma na celu utrwalenie pamięci o Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach, Polakach, których duża część zginęła walcząc o polski Lwów.

Organizatorem jest Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich oraz Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach.

Dzień Edukacji Narodowej - Życzenia

Umowa na dotację celową podpisana

11 października br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dotację celową dofinansowaną z Zarządu Województwa Lubuskiego na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych o długości 0,430 km, zlokalizowanej w obrębie Lubanice. Umowę z Wójtem Gminy Żary Leszkiem Mrożkiem oraz Skarbnik Gminy Żary Barbarą Karpowicz podpisał Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn. Kwota dofinansowania: 80 000 zł.

4Galeria zdjęć: umowa

Kondolencje

Spotkanie partnerskie w Gminie Gablenz

3 października br. odbyło się kolejne spotkanie partnerskie Gminy Żary z Gminą Gablenz. Wójt Gminy Żary Pan Leszek Mrożek wraz z delegacją wziął udział w obchodach Święta Jedności Niemiec. Wizyta przebiegła w miłej i radosnej atmosferze na świeżym powietrzu.

12Galeria zdjęć: spotkanie gablenz

“Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020”

Zawody sportowe kobiet i mężczyzn - Mirostowice Dolne

W dn.21.09.2019r na Orliku w Mirostowicach Dolnych odbyły się zawody sportowe kobiet i mężczyzn. O godz. 10.00 na boisko wybiegli oldboye którzy rywalizowali o Puchar Orlika w piłkę nożną. W zmaganiach udział wzięło cztery drużyny. System rozgrywek ustalono na grę „każdy z każdym”, 2 x po 10 minut.
Po zaciętej i emocjonującej walce wyłoniono końcową klasyfikację :
I miejsce – Czarni Żagań
II miejsce – Hayduk Żary
III miejsce – Bobry Nowogród Bobrzański
IV miejsce – Mirostovia Mirostowice Górne
Wyłoniono również najlepszego zawodnika turnieju – Roman Orlikowski ( Czarni Ż. ) oraz najlepszego bramkarza – Jacek Maślak
O godz. 12.00 do rywalizacji w konkurencjach sportowych przystąpiły panie, które rywalizowały w trzy osobowych zespołach. Organizator przygotował 8 konkurencji które sprawdzały szybkość, celność i pomysłowość zawodniczek. Po dwóch godzinach zmagań ustalono klasyfikację końcową. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Katarzyna Czabaj, Julita Przychodzeń, Joanna Bejnar.
I miejsce – Kuniczanki
II miejsce – Łazanki
III miejsce – Mundial
IV miejsce – Rusałki
Organizator zawodów Animator Orlika Jarosław Rusak wręczył upominki dla najlepszych drużyn i zaprosił na kolejne zawody. Należy dodać że pomimo dużego zaangażowania zawodniczek i zawodników obyło się bez żadnych kontuzji. Fundatorem nagród i poczęstunku były Gmina Żary oraz Fundacja Orły Sportu.

10Galeria zdjęć: Spartakiada

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Życzenia

Konsultacje „Rocznego programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”

• 19-09-2019
  • Autor: Małgorzata Muła
Zapraszamy do udziału w konsultacjach mających na celu opracowanie programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi na rok 2020.Termin rozpoczęcia konsultacji ustala się na dzień 19.09.2019 r., zakończenia na 08.10.2019 r.
W załączeniu Zarządzenie Nr 96/19 Wójta Gminy Żary z dnia 19 września 2019 r. w sprawie  przeprowadzenia konsultacji „Rocznego programu współpracy Gminy Żary z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020” oraz formularz zgłaszania uwag.

1 2 3 4 5 6 ... 8
Baner: kalendarz_imprez_2019Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod
Baner: pit_banerBaner: euroregion_nsbBaner: enea_operator