• Wersja językowa:
  • EN
  • DE

Bezpłatna aplikacja mobilna RSO

Szybki i bezpłatny dostęp do wydawanych ostrzeżeń i komunikatów o zagrożeniach umożliwia bezpłatna aplikacja mobilna RSO (Regionalny System Ostrzegania).

System działa na obszarze całego kraju i umożliwia  powiadamianie obywateli  o lokalnych zagrożeniach. W aplikacji mobilnej zastosowano funkcjonalne menu i ustawienia, dzięki którym użytkownik może zdecydować np. jakiego rodzaju informacje chciałby otrzymywać oraz czy chce być powiadamiany o pojawianiu się nowej treści (tzw. push). Dodatkowo w aplikacji mobilnej RSO użytkownik może wybrać województwo, z którego chce otrzymywać komunikaty i ostrzeżenia.
Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. Aplikację mobilna można pobrać w sklepach z aplikacjami na najbardziej rozpowszechnione systemy operacyjne ( Android, iOS, Windows Phone ).

Spotkanie noworoczne w Gablenz

W dniu 25 stycznia 2019r. delegacja z Urzędu Gminy Żary uczestniczyła w spotkaniu noworocznym w partnerskiej Gminie Gablenz.

9Galeria zdjęć: Spotkanie noworoczne w Gablenz 2019

VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

8 stycznia 2019r. w szkole w Lubanicach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Żary, występując w IV kategoriach: Punkt Przedszkolny i klasa „0”, klasy I-III, klasy IV-VII oraz klasy VIII i gimnazjów.
Każdy z uczestników przygotował i zaprezentował kolędę oraz pastorałkę. Do wysłuchania uczestników konkursu jury w składzie: Barbara Gosławska, Maria Machlewska-Gonia, oraz Zdzisława Romanowska postanowiły nagrodzić:
Kategoria I:
  1. Gabriela Zatylna PP  Lubanice
  2. „Jarzębinki” OP  Lubanice
  3. „Biedroneczki” OP Olbrachtów
Kategoria II:
  1. Zespól z SP Sieniawa Żarska
  2. Zespół z SP Lubanice
  3. „Polskie Dziewczyny” SP Olbrachtów
Kategoria III:
  1. Maja Terlecka SP Olbrachtów
  2. Natalia Winecka SP Lubanice
  3. „Oremus Junior” SP Złotnik
Kategoria IV:
  1. Weronika Flaga  ZS Grabik
  2. „Śnieżynki” SP Bieniów
  3. „OREMUS” SP Złotnik

Każdy z uczestników konkursu otrzymał upominek ufundowany przez Urząd Gminy Żary i wręczony przez Wójta Gminy Żary - Pana Leszka Mrożka. Jak co roku  sponsorami tegorocznego konkursu  byli właściciele piekarni w Lipinkach Łużyckich - Państwo Anna i Eugeniusz Ślawscy.

13Galeria zdjęć: VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

100 Turniejów dla Jerzego

Zapraszamy na Turniej Tenisa Stołowego w ramach 27 Finału WOŚP, który odbędzie się 13.01.2019r. od godz. 11:00 w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie.
Plakat do pobrania w załączeniu.

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

W załączeniu galeria zdjęć z Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego.

60Galeria zdjęć: Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

Mikołaj w Gminie Żary

W załączeniu galeria zdjęć.

21Galeria zdjęć: Mikołaj 2018

Gminne Obchody Dnia Niepodległości w Złotniku

W załączeniu galeria zdjęć z Gminnych Obchodów Dnia Niepodległosci w Złotniku.

48Galeria zdjęć: Gminne Obchody Dnia Niepodległości Złotnik

Turniej Tenisa Stołowego w Olbrachtowie

10.11.2018 r. w Olbrachtowie odbył się turniej tenisa stołowego w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Do zmagań przystąpiło 22 zawodników  i 3 zawodniczki w 4 kategoriach. Turniej otworzył Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek. Po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach zwycięzcami zostali:
Kat I / rocznik 2002 i młodsi / 1. Duda Tomasz- Olbrachtów
Kat. II -Amatorzy  1. Piotrowski Zbigniew - Żary
Kat.III- Mieszkańcy gminy wiejskiej Zary 1.Bartosz Grażyna - Mirostowice Górne
Kat. IV Zrzeszeni 1. Iwuć Stefan- Łęknica.
Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez LKS BŁĘKITNI OLBRACHTÓW i GMINĘ ŻARY.
Organizatorem i sędzią głównym był Dariusz Hawełka

8Galeria zdjęć: Turniej tenisa stołowego

Gminne Obchody Dnia Niepodległości

W załączeniu plakat z okazji Gminnych Obchodów Dnia Niepodległości.

Piknik Ekologiczny w Gminie Żary

W dniu 28 września 2018r. w Olbrachtowie, w Gminie Żary odbyła się II edycja Pikniku ekologicznego, sfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Zielonej Górze. Oficjalnego otwarcia Pikniku o godz. 10.00 dokonał Wójt Gminy Żary. Podczas imprezy odbywały się warsztaty tematyczne, związane z segregacją śmieci a także prelekcja oraz prezentacja recyklingu butelek PET.  Dzieci chętnie brały udział w zabawach, grach i quizach.
Podczas Pikniku zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy pt. „Nasze rady na odpady” oraz wręczone dyplomy i nagrody dla finalistów i laureatów konkursu. Ponadto w podziękowaniu za przeprowadzoną przez wszystkie szkoły akcję sprzątania świata, w dniu 21.09.2018r, Wójt Gminy Żary wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Lipinki przekazali plansze edukacyjne dot. segregacji elektrośmieci. Odbył się również spektakl teatralny pt. „Zabawki w opałach”, prezentujący w przystępny sposób tematykę palenia śmieci w piecach i smogu oraz zasady prawidłowej segregacji odpadów. W Pikniku uczestniczyło ok. 600 osób.

41Galeria zdjęć: Piknik Ekologiczny w Gminie Żary

1 2
Baner: kalendarz_imprez_2019Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod