• Wersja językowa:
  • EN
  • DE

100 latka w Gminie Żary!

Mieszkanka naszej gminy z miejscowości Stawnik  Pani Bronisława Zubel  9 lipca 2020 r.  obchodziła  setną  rocznicę urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Żary Pan Leszek Mrożek wraz z sołtysem miejscowości Panem Tadeuszem Gałandziejem.
Wójt Gminy wręczył Pani Bronisławie  List Gratulacyjny i złożył życzenia dalszych długich lat w zdrowiu, w szczęściu i radości oraz w otoczeniu rodziny. Przekazał  również  Listy okolicznościowe od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka.

Najstarszy strażak Gminy Żary

1 lipca 2020r Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek udał się do Pana Zygmunta Strzelczaka, który w tym dniu skończył 91 lat. Pan Zygmunt jest najstarszym strażakiem na terenie naszej Gminy, który służył w jednostce OSP Złotnik od początku jej istnienia.

Podczas miłego spotkania przy herbacie Wójt Gminy Żary złożył jubilatowi najserdeczniejsze życzenia kierując do Pana Zygmunta wyrazy uznania i głębokiego szacunku za wszelkie trudy minionych lat służby w OSP, po czym wręczył list gratulacyjny oraz upominek.

5Galeria zdjęć: Najstarszy strażak

Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?
  • Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
  • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?
  • Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
  • Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
  • Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
  • Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?
  • Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;
  • Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Życzenia z okazji rozpoczęcia wakacji

Informacja o dyżurze wakacyjnym

W związku z zakończonym procesem rekrutacji na dyżur wakacyjny informujemy, że dyżur miejsce będzie miał w dniach 1-31 lipca w Gminnym Przedszkolu w Grabiku.

W sierpniu z uwagi na zbyt małą liczbę chętnych dyżur nie będzie uruchomiony.

Biorąc pod uwagę panującą epidemię i konieczność zachowania wytycznych sanitarnych, informujemy, że grupy są już zamknięte i nie ma możliwości zgłoszenia dziecka na dyżur.

Samochód gaśniczy dla OSP Marszów

23 czerwca br. w Templewie Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył promesy przedstawicielom 14 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych wśród których znalazła się również nasza jednostka OSP z Marszowa. Wojewoda na ręce Prezes OSP Marszów Pani Grażyny Gardzijewskiej wręczył dokument potwierdzający to wydarzenie.

Pojazd, który nasza jednostka otrzyma jeszcze w tym roku, będzie finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji MSWiA oraz środków z budżetu gminy.

Koszt zakupu jednego samochodu ma wynieść około 750 tysięcy złotych.

5Galeria zdjęć: promesa OSP Marszów

Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie zaprasza na spotkanie

Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie zaprasza mieszkańców do udziału w bezpośrednim spotkaniu, które odbędzie się 30 czerwca 2020 r. o godzinie
11:00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej z siedzibą przy ul.
Żagańskiej 15. Celem spotkania jest m.in. omówienie warunków otrzymania dofinansowania na operacje w ramach podejmowania działalności gospodarczej i projektów grantowych. Szczegółowe informacje na temat naborów zostaną przekazane w przyszłym tygodniu.

Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje tutaj:

Życzenia Dzień Ojca

Uwaga zmiana numeru telefonu

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem 15.06.2020 r. ulega zmianie numer telefonu umawiania wizyt na świadczenie nieodpłatnej  pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji na terenie  Powiatu Żarskiego.
Nowy numer telefonu to 536 885 770

Na porady prawne obowiązują zapisy telefoniczne.
Możliwość dokonania zapisów istnieje w godzinach pracy starostwa powiatowego tj.:
Poniedziałek           7:00-16:00
Wtorek – czwartek 7:00-15:00
Piątek                      7:00-14:00

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja przysługują osobie fizycznej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Umowa na dofinansowanie podpisana

W dniu 18 czerwca 2020r. pomiędzy Urzędem Marszałkowskim reprezentowanym przez Wicemarszałka Łukasza Poryckiego a Gminą Żary została podpisana umowa o dofinansowanie prac przy zabytku „ Zabezpieczenie ruin pałacu we Włostowie – otoczenia ruin i wnętrza pałacu”.Gmina Żary na realizację zadania otrzymała dotację w wysokości 30.000, 00 zł. Całkowity koszt wynosi 135.500,00 zł.
Po podpisaniu umowy, Wicemarszałek Łukasz Porycki wraz z Wójtem Gminy Żary udali się na miejsce prowadzonych prac.

4Galeria zdjęć: Podpisanie umowy

1 2 3 4 5 6 ... 15
Baner: sms_banerBaner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zaryBaner: Powszechny_Spis_Rolny_2020
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod