Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Mirostowice Górne i reszta Gminy dla Michałka

Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził wszystkim którzy przyszli w minioną sobotę na festyn charytatywny na rzecz Michałka Kobylskiego  z Mirostowic Górnych. Frekwencja przeskoczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Przypomnijmy, Michał Kobylski ma 15 miesięcy i od początku swego krótkiego życia zmaga się z rakiem. Cierpi na nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami. Choroba chłopczyka wstrząsnęła światem jego rodziców. Na leczenie i przeszczep w USA potrzebują 1,2 mln zł.  Ta zawrotna kwota  może powalić na kolana każdego. Na pewno jest poza możliwościami rodziców i rodziny Michałka, dlatego  zbierają środki gdzie tylko się da, wszystkich życzliwych proszą o pomoc i góry dziękują za każde nawet najmniejsze wsparcie.
 
Dzięki wielkim sercom mieszkańców rodzinnej miejscowości chłopca, z Dominiką Seredą na czele ,ale i wsparciu Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary, udało się zorganizować kolejną imprezę dobroczynną, na placu przed świetlicą wiejską w Mirostowicach Górnych. W jej trakcie każdy mógł dorzucić się do leczenia maluszka. Cel był szczytny, więc rozgrzał do  gorącego serca przybyłych.
Nie zabrakło na niej drużyn piłkarskich, które zagrały dla Michałka Turniej Piłki Nożnej, ani strażaków z Sieniawy Żarskiej, którzy demonstrowali możliwości sprzętu strażackiego.
Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchane zamki, nieco starsi korzystali z przejażdżki kładem. Na głodnych i spragnionych czekała kawa, herbata,  pajda chleba ze smalczykiem własnej roboty, przysmaki z grilla, pyszna grochówka ale i popcorn, wata cukrowa, domowe ciasta czy bezowe lizaki. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Do loterii fantowej już od początku ustawiła się długa kolejka. Można też było kupić rękodzieła przygotowane przez Klub Seniora z Mirostowic Górnych. Pracownice GOPS rozdawały ulotki i zachęcały do szczepień przeciwko covid -19 mieszkańców.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

61Galeria zdjęć: Michałek małe

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: spis_2021Baner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej