Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Klub Seniora z Mirostowic Górnych ma już pięć lat!

Jesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna barw, doskonałych pomysłów na zabicie wolnego czasu. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest działalność Klubu Senior+ z Mirostowic Górnych, który właśnie świętował 5-lecie istnienia.
Grupa, której  przewodzi Grażyna Niemczyk, zrzesza ponad 20 osób i jest na razie jedynym klubem seniorów w gminie Żary. Ona też rozpoczęła spotkanie z okazji jubileuszu klubu.
 -Stworzyliśmy Klub żeby wyjść z domu, spotkać się ze znajomymi, podzielić problemami, ale i pomysłami na aktywne spędzanie wolnego czasu, czasem poplotkować, wypić razem kawkę, zorganizować spotkanie integracyjne. Ale, nie tylko bo dzięki wsparciu wójta, na którego możemy zawsze liczyć, teraz gdy mamy własne pomieszczenie, wszyscy chętnie tu spędzają czas - podkreślała Grażyna Niemczyk.
Klubowicze przygotowują rękodzieła na cykliczne wystawy, konkursy, ćwiczą też z rehabilitantem, spacerują z kijkami.
 
Grupa seniorów w Mirostowicach Górnych działała początkowo pod skrzydłami „Stowarzyszenia Mirostowia”. Trzy lata temu  gmina Żary otrzymała prawie 120 tys. zł dofinansowania z programu Senior +. Dzięki tej kwocie oraz środkom własnym samorządu zostały wyremontowane pomieszczenia i zakupione niezbędne wyposażenie, które teraz służy Klubowi Seniora.
 
-Cieszę się, że jesteście, a swoją postawą pokazujecie,  że senior to człowiek mądry, pogodny i szczęśliwy, a swoją postawą jesteście wzorem do działania dla młodego pokolenia i przeżywania życia w całym jego bogactwie – mówił Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.- Dlatego pragnę Wam za to wszystko dziś podziękować i życzyć kolejnych lat pełnych zdrowia sił, niesłabnącej aktywności i ciekawych pomysłów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: 5 lat klubu seniora

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: Gospodarka odpadamiBaner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapa
Baner: sms_banerBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej