• Wersja językowa:
 • PL
 • EN
 • DE

Wydarzenia

Konkurs Recytatorski 2020

Załączniki

Likwidacja zagrożeń i zwalczania ASF- Apel do rolników

Załączniki

Spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych

Spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych – Słubice, 14.01.2020r., Babimost, 15.01.2020r., Wschowa 22.01.2020r. i Międzyrzecz, 23.01.2020r.
 
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej, zaprasza na spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych, które odbędą się: 14 stycznia 2020r. w Słubicach, 15 stycznia 2020r. w Babimoście, 22 stycznia 2020r. we Wschowie i 23 stycznia 2020r. w Międzyrzeczu.
 
O spotkaniach
Spotkania skierowane są do organizacji pozarządowych oraz innych organizacji pożytku publicznego.
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości wsparcia działań realizowanych przez organizacje pozarządowe zarówno z funduszy europejskich, jak i krajowych. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty i dedykowane strony internetowe Ponadto spotkania z przedstawicielami podmiotów III sektora dotyczyć będą wdrożenia Generatora eNGO, wykorzystywanego do pisania wniosków w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Samorząd Województwa Lubuskiego.
 
Spotkania odbędą się:
 • 14 stycznia 2020 r. w godzinach 13:00 – 16:00 w Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1 (I piętro budynku biblioteki Collegium Polonicum, biuro Fundacji, pokój 209), 69-100 Słubice;
 • 15 stycznia 2020 r. w godzinach 13:00 – 15:30 w Urzędzie Miejskim w Babimoście, ul. Rynek 3, 66-110 Babimost;
 • 22 stycznia 2020 r. w godzinach 13:00 – 16:00 w Starostwo Powiatowe we Wschowie, ul. Plac Kosynierów 1c, 67-400 Wschowa;
 • 23 stycznia 2020 r. w godzinach 13:00 – 16:00 w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu, ul. Przemysłowa 2 (sala konferencyjna, parter), 66-300 Międzyrzecz.
 
Więcej informacji
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w ww. spotkaniach prosimy o wypełnienie formularzy dostępnych pod linkami zamieszczonymi poniżej.
 
W kwestii spotkania w Słubicach na zgłoszenia czekamy do 13 stycznia 2020 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na stronie:
(dot. spotkania w Słubicach)
 
W kwestii spotkania w Babimoście na zgłoszenia czekamy do 14 stycznia 2020 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565 -535; -499; -488; -480; -454.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na stronie:
(dot. spotkania w Babimoście).
 
W kwestii spotkania we Wschowie na zgłoszenia czekamy do 21 stycznia 2020 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565 -535; -499; -488; -480; -454.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na stronie:
(dot. spotkania we Wschowie).
 
W kwestii spotkania w Międzyrzeczu na zgłoszenia czekamy do 22 stycznia 2020 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na stronie:
(dot. spotkania w Międzyrzeczu)
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

UWAGA !!! PTASIA GRYPA !!!! HODOWCY i OSOBY TRZYMAJĄCE DRÓB

W związku z występowaniem w województwie wielkopolskim i lubelskim wysoce zjadliwej grypy ptaków, proszę zachować szczególna ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji, celem minimalizowania ryzyka przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstw, a w szczególności:
 • wstrzymać się od wypuszczania ptaków na wybieg i pozostawić je w budynkach w których są utrzymywane;
 • zabezpieczyć paszę przed dostępem dzikich zwierząt;
 • nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany;
 • stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami umyć ręce wodą z mydłem:
 • odzież i obuwie używane w kontakcie z drobiem muszą pozostawać w obiekcie ( kurnik, hala). Nie wolno wynosić jej i pracować w niej w innych miejscach. Szczególnie dotyczy to obuwia.

Turniej Tenisa Stołowego w ramach WOŚP

Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego, który odbędzie się 12 stycznia 2020r. w Szkole Podstaowej w Olbrachtowie. Więcej informacji na załączonym plakacie.

Załączniki

Polsko-Niemieckie wigilijne spotkanie Seniorów

13 grudnia 2019 roku w Mirostowicach Górnych odbyło się Polsko-Niemieckie spotkanie seniorów, w którym wzięli udział seniorzy z Gminy Żary oraz partnerskiego miasta Neuhausen/Spree. Spotkanie to miało na celu integrację środowiska seniorów, a także wymianę doświadczeń i tradycji tym razem o tematyce świątecznej.
Po oficjalnym powitaniu gości przez Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka w Świetlicy Wiejskiej w Mirostowicach Górnych wszyscy udali się na wycieczkę do Izby Dziedzictwa Kulturowego w Bieniowie, a następnie zwiedzono „Galerię Mi” w Mirostowicach Dolnych. Seniorzy z Polski mieli również okazję aby pochwalić się swoją nowo powstałą siedzibą Klubu Senior +.
Punktem kulminacyjnym dnia była tradycyjna polska wigilia, po której wszyscy zgromadzeni goście mogli obejrzeć występ kabaretu „Oj tam, oj tam”. Mimo napiętego programu dnia, spotkanie przebiegało w miłej i spokojnej atmosferze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: klub seniora mir gor niemcy

„Ognisty ratownik gorąca Krew” – Gmina Żary ponownie najlepsza w województwie

7 grudnia br. w Klubie HDK PCK przy OSP STARY KISIELIN w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie plebiscytu „Ognisty ratownik gorąca krew”. OSP Mirostowice Dolne zajęło pierwsze miejsce w woj. Lubuskim, które zdało łącznie 200 litrów krwi, natomiast OSP Lubanice zajęło IV  miejsce.
Ponownie Gmina Żary okazała się być najlepsza w woj. Lubuskim. Podczas podsumowania akcji honorowego krwiodawstwa reprezentowali Gminę Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, druh  Zbigniew Witka oraz druh Ryszard Kołoda.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: ognisty ratownik

Mikołajki w Gminie Żary 2019

W dniu 6 grudnia po raz kolejny Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek obwoził po szkołach gminnych Mikołaja, który wręczał wszystkim uczniom i przedszkolakom słodkie prezenty. Dzieci mile go zaskakiwały, bo wysłuchał wiele pięknych piosenek, a dzieci z Punktu Przedszkolnego w Olbrachtowie poczęstowały go własnoręcznie zdobionymi piernikami. Wiadomo, szkół dużo, to i siły potrzeba, by dostarczyć wszystkie paczki. Uczniowie szkoły w Mirostowicach Dolnych paczki otrzymali jednak dopiero w poniedziałek, ponieważ mikołajki świętowali na wycieczkach, nie było ich w szkole i Mikołaj nie miał kogo obdarować. Także wszyscy uczniowie naszych szkół otrzymali prezenty, a dodatkowo mamy zapewnienie, że za rok znów Mikołaj was odwiedzi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Mikołajki 2019

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W ŻARACH Z/S W LUBSKU - OBSZAR SKAŻONY

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W ŻARACH Z SIEDZIBĄ W LUBSKU
w związku z określeniem obszaru skażonego afrykańskim pomorem świń u dzików na terenie powiatu żarskiego
 
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że w dniu 30 listopada 2019 r. rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 30 listopada 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego, na terenie powiatu żarskiego określony został obszar skażony afrykańskim pomorem świń u dzików.
Obszar ten obejmuje gminy: Jasień i część gminy Żary położoną na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 do granicy administracyjnej miasta Żary, wyłączając miasto Żary, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 287 do granicy gminy Jasień.
 
Więcej szczegółowych informacji w załączniku.

Załączniki

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Drozdowie

28 listopada w Drozdowie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Skarbnik Gminy Żary Barbara Karpowicz, Przewodniczący Rady Gminy Żary Leszek Kasprów, wykonawca inwestycji Edyta Tomczyk z firmy Kreator oraz Sołtys wsi Drozdów Daniel Zyga. Wśród zaproszonych gości byli również obecni Radni Gminy Żary oraz Rada Sołecka wsi Drozdów. Po wystąpieniach oficjalnych i przecięciu wstęgi wszyscy mogli zobaczyć już po części wyposażoną salę wiejską.
Nowa świetlica to budynek parterowy, posiada powierzchnię użytkową 282 m2 na którą składają się sala główna, pomieszczenia magazynowo - gospodarcze oraz pomieszczenia sanitarne (toalety). Została usytuowana w pięknej części wsi, co dodatkowo podkreśla jej atrakcyjność.
Łączny koszt inwestycji zamknął się kwotą 1.037.232,95 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Drozdów świetlica

1 2 3 4 5 6 ... 11
Baner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zaryBaner: produkty_pograniczaBaner: psy_adopcja
Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregionBaner: swiatlowod
Baner: pit_banerBaner: euroregion_nsb