• Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Droga do aktywności, Kierunek praca - informacje o projektach

Uczestnikami projektów są osoby spełniające łącznie następujące warunki:
- wiek 18-64 lata
- miejsce zamieszkania: teren powiatu żarskiego lub żagańskiego
- orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym

 
„Droga do aktywności” - nabór trwa do 30 września 2020 roku Każda z osób spełniająca powyższe warunki, która zgłosi się do udziału w projekcie weźmie udział w 12h (3 dni x 4h) warsztatach z pt. „Trening umiejętności społeczno-zawodowych”. Podczas warsztatów omówione zostaną między innymi zagadnienia z zakresu: wzmacniania poczucia własnej wartości, radzenia sobie ze stresującymi wydarzeniami życiowymi, komunikacji interpersonalnej, budowanie porozumienia – sprawna komunikacja, reguł komunikacji negocjacyjnej, samooceny czyli odkrywania własnych umiejętności i możliwości, instrumentów i segmentów rynku pracy, szans i zagrożeń wynikających z podjęcia zatrudnienia, metod aktywnego poszukiwania pracy, kreowania wizerunku (wizaż, autoprezentacja, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej), praw i obowiązków pracownika, motywacji do podjęcia aktywności zawodowej, instytucji i organizacji świadczących usługi dla osób poszukujących pracy i rodzaj świadczonych usług, metod poszukiwania pracy, samozatrudnienia.
Uczestnikom zapewniony zostanie poczęstunek oraz specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe.
Liczba miejsc:
powiat żarski – 10
powiat żagański - 10
 
„Kierunek praca” - nabór trwa do 31 października 2020 roku Każda z osób spełniająca powyższe warunki, która zgłosi się do udziału w projekcie weźmie udział w:
- Indywidualnych 4h spotkaniach z doradcą zawodowym, które będzie uwzględniać wynikające z danego rodzaju niepełnosprawności ograniczenia.
Istotnymi zagadnieniami dla doradcy zawodowego będą zainteresowania zawodowe oraz preferencje zawodowe osoby niepełnosprawnej. Udzielenie porady zawodowej będzie oparte na wynikach kompleksowych badań i ocenie zdolności do pracy niepełnosprawnego klienta oraz analizie i rozeznaniu szans zawodowych na rynku pracy w oparciu o indywidualną sytuacje zawodową. Podczas indywidualnych spotkań z uczestnikiem doradca zawodowy zaznajomi go z wymaganiami stawianymi wobec pracowników w przypadku konkretnych zawodów jak i stanowisk pracy. Przygotowane zostaną dokumenty aplikacyjne. Uczestnik określi swoje mocne strony i dowie się jak je wykorzystać w życiu codziennym i zawodowym. Ważnym elementem spotkań będzie opracowanie planów i celów zawodowych, zaplanowanie kariery zawodowej oraz dalszej ścieżki edukacyjnej;
- grupowych 2h spotkaniach z pracodawcami, podczas których uczestnicy będą mogli uzyskać informacje, jakie wymagania stawiane są osobom na poszczególne stanowiska pracy. Pracodawcy podpowiedzą na co zwracają szczególną uwagę decydując się na zatrudnienie pracownika. Każdy z uczestników dowie się podczas takiego spotkania jakie ułatwienia stosują pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne.
Uczestnikom zapewniony zostanie poczęstunek.
Liczba miejsc:
powiat żarski – 10
powiat żagański - 10
 
 
Miejsce odbywania się warsztatów i spotkań: Żary oraz Żagań lub Szprotawa Uczestnicy mogą wziąć udział w obu projektach.
Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 667 628 337
 

Powszechny Spis Rolny 2020-2021

Forum branżowe dla Firm

10 września br. w Żaganiu odbędzie się Forum Branżowe dla Firm, w trakcie którego przedstawiciele armii amerykańskiej (928. Batalion Kontraktujący oraz Północno/Centralny Element Kontraktów Terminowych) zaprezentują możliwości ubiegania się polskich przedsiębiorców o kontrakty z rządem USA. Strona amerykańska jest zainteresowana pozyskaniem listy potencjalnych kontrahentów z terenu województwa lubuskiego, głównie dostawców wyposażenia kuchni oraz siłowni, podmiotów świadczących usługi przewozu osób oraz mycia i odkażania pojazdów.
Spotkanie jest bezpłatne i ma charakter otwarty. W wydarzeniu będzie uczestniczył polski tłumacz, więc znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, choć będzie mile widziana.
Zachęcamy do uczestnictwa w Forum Branżowym dla Firm przedstawicieli przedsiębiorców, którzy są zainteresowani udziałem w rządowych zamówieniach USA.
 
Termin spotkania: 10 września 2020 r., rozpoczęcie godz. 10.00
(rejestracja uczestników od godz. 9.30)
Miejsce: Żagań, Sala Kryształowa Pałacu Książęcego (ul. Szprotawska 4)
 
Aby wziąć udział w forum należy wypełnić formularz rejestracyjny online dostępny pod adresem: https://e.afit.edu/57df38 oraz mieć przy sobie w dniu spotkania specjalny odcinek formularza zgłoszeniowego w formie papierowej (do pobrania ze strony UM Żagań). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 1 września br.
Na stronie Urzędu Miasta Żagań w zakładce Aktualności (artykuł „Amerykanie chcą pozyskać partnerów spośród lokalnych przedsiębiorców”) opublikowana została dokładna instrukcja wypełniania formularzy zgłoszeniowych. W razie dodatkowych pytań lub problemów z rejestracją zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta Żagań: tel. 68 477 10 68.
 

Sadza Płynie. Czad Zabija. Żyj - Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy

Kampania Społecznościowa „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj”, która ma na celu zwiększenie liczby domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami.
Poniżej Przedstawiamy komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.

Załączniki

Przerwa w dostawie wody

 
O G Ł O S Z E N I E
 
 
Informujemy odbiorców wody w miejscowościach Złotnik i Lubomyśl,  że z powodu  prac remontowych na zbiorniku wody pitnej w m. Lubomyśl dnia 19.08.2020r. w godzinach 9.oo – 13.oo. dla odbiorców m. Lubomyśl od nr 4 do nr 1 i odbiorców górnej części m. Złotnik wystąpi przerwa w dostawie wody.
Za utrudnienia przepraszamy.
 
 
                                                                                       Wójt Gminy Żary
                                                                                          Leszek Mrożek
 
 
 
 
 
 
 

Święto Wojska Polskiego w stulecie „Cudu nad Wisłą"

13 sierpnia 2020r. Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego w stulecie „Cudu nad Wisłą”. Na uroczystość przybyli również m.in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, biskup senior Paweł Socha oraz wielu przedstawicieli władz samorządowych. Licznie zgromadzili się również mieszkańcy powiatu żarskiego.
Organizatorem uroczystości był 105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ w Żarach

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego

III (najwyższy) stopnień zagrożenia pożarowego terenów leśnych woj. lubuskiego !!!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat  o wprowadzeniu na terenach leśnych woj. lubuskiego, III (najwyższego) stopnia zagrożenia pożarowego. W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie skontaktować się z nr alarmowym Państwowej Straży Pożarnej 998 lub z nr alarmowym 112.

UWAGA NOWA SIEDZIBA PZDR ŻARY

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego zmienił swoją siedzibe i aktualnie mieści się ona przy ulicy Górnośląskiej 26 w Żarach.
 
 Kontakt:
tel. 516 177 395
tel. 513 978 926

Cudze chwalicie, swoje poznajcie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pn. „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, które promuje polskiebazarek.pl. Platforma ogłoszeniowa pomaga w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami. Można na niej bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży i promocji swoich produktów. Szczególnie wartym podkreślenia jest fakt, że dzięki takiemu działaniu konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik – nie ma marży pobieranej przez pośredników.

Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów. Jest realizacją polityki rozwoju rynków rolnych i promocji bezpośredniego dostępu do żywności wysokiej jakości.

Życzenia z okazji Święta Policji

1 2 3 4 5 6 ... 18
Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: sms_banerBaner: kalendarz_imprez_2020Baner: info_z_gminy_zary
Baner: Powszechny_Spis_Rolny_2020Baner: e-mapaBaner: zwik_kanalizacjaBaner: euroregion
Baner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb