Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Szatnia sportowa w Drożkowie już służy mieszkańcom

W sobotę, 23 marca br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanej szatni sportowej w Drożkowie.
Szatnia została wybudowana z myślą o sportowcach, którzy dotąd  korzystali z postawionego przy płycie boiska ciasnego kontenera. Natomiast budynek szatni  jest w pełni wyposażony w szafki, łazienki, prysznice oraz toalety, co znacznie ułatwi przygotowanie się przed treningiem oraz umożliwi wygodne korzystanie z infrastruktury.
Zaproszeni goście, zawodnicy i mieszkańcy Drożkowa mogli podziwiać nie tylko nowoczesny i funkcjonalny budynek, ale przygotowaną przez lokalną społeczność murawę boiska.
- Gmina wybudowała szatnię, natomiast płyta boiska to w całości zasługa mieszkańców- podkreślał Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary podczas uroczystości- To oni ją utwardzali, równali i co ważne w pracach tych uczestniczyli i panowie i panie. To była ciężka, ale solidna praca zespołowa. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie, a w szczególności pani Sołtys-Katarzynie Bagińskiej wraz z Radą Sołecką, Prezesowi Klubu Zieloni Drożków- Adrianowi Bagińskiemu i panu Mirosławowi Wiśniewskiemu, który włożył w to dzieło mnóstwo serca i pracy. Wszyscy wymienieni zostali uhonorowani podziękowania i upominkami.
W uroczystości obok gospodarzy uczestniczyli: Dariusz Popławski- Wicewojewoda Lubuski, Wacław Maciuszonek, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego reprezentował także Marszałka Województwa Lubuskiego, Robert Skowron- Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Wiesław Zaleszczak – Przewodniczący Zarządu Podokręgu LZPN, Paweł Horożaniecki, Przewodniczący Lubuskiego Kolegium Sędziów oraz Tomasz Czajkowski- Członek Zarządu Powiatu Żarskiego, Barbara Litewka oraz Barbara Łozińska - Radne Gminy Żary oraz Zdzisław Sarnacki, właściciel firmy „Megavat”, wykonawca oświetlenia obiektu oraz prezesi wszystkich ośmiu klubów sportowych działających na terenie Gminy Żary.
Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć gratulacji, ale i prezentów. Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary wręczył wszystkim ośmiu prezesom klubów sportowych defibrylatory. To dwufunkcyjne urządzenia z opcją dla dzieci i dorosłych.
- Dzięki temu od dziś na naszych boiskach będzie można trenować z najwyższą dozą bezpieczeństwa, bo nie ma nic ważniejszego - dodał gospodarz gminy. 
Warto podkreślić, że inwestycja ta została sfinansowana ze środków publicznych, co świadczy o zaangażowaniu władz gminy w rozwój sportu lokalnego. Dzięki decyzji o budowie nowej szatni, mieszkańcy mają teraz lepsze warunki do uprawiania sportu i aktywności fizycznej. Łączny koszt całego zadania wyniósł  ok. 2 mln 386 tys. zł,  przy czym uzyskane przez gminę dofinansowanie w Polskiego Ładu wyniosło  2 mln 148 tys. zł, co pokryło 90 proc. wartości zadania. Gmina Żary i Drożków zyskały  piękny, nowoczesny obiekt wart tych pieniędzy.
Dojazd do szatni odbywa się nową w pełni oświetlona drogą asfaltową, a sama płyta boiska została wyposażona w dodatkowe oświetlenie umożliwiające prowadzenie treningów nawet po zmroku. W ramach tego zadania zamontowano elementy zabawowe dla dzieci oraz siłownię plenerową dla dorosłych.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

100Galeria zdjęć: SZATNIA DROŻkÓW OTW

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej