Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Złote Gody – jubileusz miłości i uznania

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak wyjątkowe są małżeństwa które przeżyły razem pół wieku. Z tej pięknej okazji w środę, 27 października w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu odbyła się uroczystość wręczenia medali   „Złotym Parom” z terenu Gminy Żary.  
 
 
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania za podjęcie się tej nieraz trudnej, często  wymagającej wyrzeczeń, ale jakże pięknej, wspólnej życiowej drogi, wręczył 13 parom Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.  
 
- Jesteście pięknym i godnym przykładem dla młodych ludzi, pokazujecie, że we dwoje można cieszyć się codziennością, ale także przetrwać życiowe burze i pokonywać problemy. Byle razem.  Wasze rady są dla nad bezcenne – podkreślał włodarz Gminy Żary.- Gratuluję i dziękuję za przybycie, Życzę Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i abyście dalej tak się kochali przez kolejne lata.
 
Po wręczeniu odznaczeń wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu. Nie mogło też zabraknąć urodzinowego tortu i symbolicznej lampki szampana. Po tym przy kawie i słodkościach przyszedł czas na wspominki.
 
Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali: Halina i Stanisław Ganczar z Marszowa, Wiesława i Stanisław Dżyga z Mirostowic Górnych, , Elżbieta i Władysław Kotwiccy z Sieniawy Żarskiej, Jadwiga i Witold Baranowscy ze Złotnika, Ludwika i Eugeniusz Trzoscy z Surowej, Zofia i Mieczysław Kilian z Mirostowic Górnych, Marianna i Zbigniew Kafarowscy z Lubanic, Zofia i Dominik Kotwiccy z Grabika, Jadwiga i Antoni Ostrowscy ze Złotnika, Janina i Michał Bojakowscy z Grabika, Helena i Wiktor Piaseccy z Lubomyśla, oraz Cecylia i Jan Taczkowscy. Na galę z powodów zdrowotnych nie mogli przybyć Irena i Edmund Kantyka z Lubomyśla. Tę parę wójt Leszek Mrożek wraz z Anną Kochanowską kierownikiem urzędu, odwiedzili osobiście.
Wszystkie pary oprócz odznaczeń i legitymacji otrzymały prezenty, kwiaty, listy gratulacyjne. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Złotym Jubilatom.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: 50-lecie par 2021

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej