Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Kolejny sukces Małej Tęczy na festiwalu Będzinie

Zespół Mała  Tęcza przywiózł  wyróżnienie z 30. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  w Będzinie. To już trzeci sukces  grupy w tym największym w Europie przeglądzie. Brawo!
- Sobotni (13.01.2024r.) występ w Będzinie to pokłosie eliminacji do festiwalu w Nowej Soli - mówi Krystyna Starosta, opiekunka zespołu.- Startujemy w nich od 20 lat, ale przez ostatnie trzy lata z rzędu plasujemy się wśród najlepszych w Polsce – podkreśla. Okazało się, że w 30- letniej tradycji festiwalu nie udało się to żadnej z grup folklorystycznych. A tych w każdej edycji finałowej jest kilkudziesięciu. W dodatku znów wracamy z wyróżnieniem, choć konkurowaliśmy z kapelami i znacznie bardziej doświadczonymi grupami.
W repertuarze Małej Tęczy znalazły się te popularne kolędy ale i inne nieco zapomniane. Dla małych artystów do wielki sukces, bo już sam fakt wejścia do finału festiwalu i występ podczas koncertu galowego jest wydarzeniem. O randze imprezy świadczy fakt, że na scenie występują tam najlepsi i soliści i zespoły i kapele z całego kraju i nie tylko.
Za występ zespołu trzymał kciuki Leszek Mrożek Wójt Gminy Żary. – Jestem bardzo dumny i serdecznie gratuluję małym artystom, za tak piękne pielęgnowanie naszej rodzimej tradycji, zwłaszcza że to właśnie w naszej gminie wszystko się zaczęło. Dopiero potem dołączyły do grupy dzieci z Wymiarek i Przewozu.
Raz jeszcze gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej